Španielsko - Ženeva – Vitoria-Gasteiz – Bilbao – Santander – San Juan de Gastelugatxe – San Sebastian – Verona

o úroveň vyššie
Termíny a ceny:
Termín:   
Cena pre študentov ubytovaných vo viac-lôžkových izbách
Cena pre dospelých ubytovaných v 2-lôžkových izbách
Nepovinné príplatky:
Komplexné cestovné poistenie/pobyt:
(+15,30 €)
Spolu: 0,00 € 

Poznámka:
zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 35 účastníkov. Pre skupinu ponúkame cenu dohodou s možnosťou individuálneho výberu programu.

V cene je zahrnuté:
doprava zájazd. autobusom, 4 x ubyt. v hoteli + 4 x raňajky, sprievodca CK, poist.CK voči insolv., DPH, prehl. pamiatok podľa programu bez vstupov.

Baskicko9 - dňový autobusový zájazd
  •  Typ zájazdu:
  •  Destinácia:
  •  Trvanie: 9 dní
  •  Doprava: autobusová / individuálna
  •  Cena od: 330,00 €

Program zájazdu:
1. DEŇ: Odchod autobusu o 13. hod. z parkoviska Zimného štadióna v Prievidzi. Cesta cez Rakúsko, Nemecko s krátkymi bezpečnostnými prestávkami.
2. DEŇ: Pokračovanie v ceste cez Nemecko a Švajčiarsko. V Ženeve prehliadka mesta (povin.9-hod. odpočinok vodičov): Katedrála sv. Petra, Mest. brána na nám. Molard, rodný dom J. J. Rousseaua, Parc des Bastions, Múr reformácie, divadlo, botan. záhrada, Jet d´Eau – vodná fontána v Ženevskom jazere. V podvečer. hodinách pokračovanie v ceste cez Francúzsko do Španielska.
3. DEŇ: V dopoludňajších hodinách príchod do hlavného mesta provincie Álava v Baskicku – Vitoria-Gasteiz. Prehliadka mesta: staré mesto,katedrála, Baskický parlament, námestie Plaza Espaňa s radnicou, námestie Machete, kostol San Vicente, Archeologické múzeum, múzeum Artium, Anillo Verde de Vitoria – prírodný park. Ubytovanie, osobné voľno, nocľah.
4. DEŇ: Raňajky, presun autobusom do hlavného mesta provincie Biskaia v Baskicku -Bilbao. Prehliadka: staré mesto, katedrála, tržnica, divadlo, Guggenheimovo múzeum, Múzeum krásnych umení, Calatravov most, lanovka Telesférico. Návrat do Vitorie. Voľný program, nocľah.
5. DEŇ: Raňajky, odchod autobusom na prehliadku prírodného parku Cabarceno – voľný pohyb zvierat v prírode. Presun do hlavného mesta Cantabrie – Santander. Prehliadka: centrum mesta, prímorská promenáda, letné kráľovské sídlo. Návrat do Vitorie. Voľný program, nocľah.
6. DEŇ: Raňajky. Odchod autobusom na pobrežie Biskajského zálivu – prehliadka malého kostolíka Iglesia Marinera na polostrove San Juan De Gastelugatxe. Návšteva jaskyne Cuevas de Santimamine a prechádzka do lesa Bosque Pintado de Oma – les s pomaľovanými stromami. Návrat do Vitorie. Voľný program, nocľah.
7. DEŇ: Raňajky. V dopoludňajších hodinách presun do hlavného mesta provincie Gipuzkoa v Baskicku - San Sebastian. Prehliadka mesta: katedrála, divadlo, hotel pre hostí film. festivalu, Kursaal, Múzeum San Telmo, Konštitučné námestie, akvárium, radnica, prístav, pláž Concha. Vo večerných hodinách spiatočná cesta cez Francúzsko a Taliansko.
8. DEŇ: V dopoludňajších hodinách príchod do mesta Verona v Taliansku (povinný 9-hodinový odpočinok vodičov). Prehliadka mesta: rímsky amfiteáter Arena, kostol San Zeno Maggiore, katedrála, námestie Piazza Erbe, radnica, most Scaligero, hrad Castelvecchio, dom Júlie s balkónom, stredoveké paláce, záhrady Quisti, námestie Brá. Vo večerných hodinách odchod a pokračovanie v jazde cez Taliansko a Rakúsko.
9. DEŇ: V ranných hodinách príchod na Slovensko. Predpokladaný návrat do Prievidze v poludňajších hodinách.