Holandsko - Amsterdam, Alkmar, Keukenhof

o úroveň vyššie
Termíny a ceny:
Termín:   
Cena/osoba
Nepovinné príplatky:
Komplexné cestovné poistenie/pobyt:
(+8,50 €)
Spolu: 0,00 € 

Holandsko - Amsterdam, Alkmaar, Keukenhof5 - dňový autobusový zájazd
  •  Typ zájazdu:
  •  Destinácia:
  •  Trvanie: 5 dní
  •  Doprava: autobusová / individuálna
  •  Cena od: 229,00 €

Program zájazdu:
1. DEŇ: Odchod autobusu o 12:00 hod. z parkoviska Zimného štadióna Prievidza. Cesta cez Čechy, Nemecko s krátkymi bezpečnostnými prestávkami.
2. DEŇ: V ranných hodinách príchod do Holandska - prehliadka mesta Amsterdam: Námorné múzeum, Námestie Dam, plavba po grachtoch, Kráľovský palác, Múzeum madam Tussaud´s (voskové figuríny), Nový kostol, plávajúci kvetinový trh, Rijksmuseum, Židovská štvrť, Rembrandtov dom a múzeum, radnica.
V podvečerných hodinách ubytovanie. Večer prehliadka v okolí ubytovania.
3. DEŇ: Alkmaar - návšteva syrového trhu, prehliadka mesta: kostol sv. Lawrenca, Stedelijk muzeum - obrazy, domčeky pre bábiky..., radnica, Múzeum syra
Zaanse Schans - skanzen s veternými mlynmi a domčekmi remeselníkov predvádzajúcich výrobu: hodinárstvo, výrobky z cínu, pekáreň, lekáreň, výroba syra, drevákov
farma pri Amsterdame - návšteva farmy s ukážkou výroby drevákov a syra - ochutnávka a možnosť kúpy.Nocľah.
4. DEŇ: Keukenhof - celodenná prehliadka parku s rozlohou 32 ha, kde sa nachádza vyše 2500 stromov 87 druhov, viac ako 80 000 tulipánov v rôznych variáciách 600 druhov a 120 druhov narcisov. Súčasťou parku sú 4 pavilóny s orchideami, broméliami, antúriami a inými kvetinami. Návštevníci sa môžu občerstviť v 5 reštauráciách alebo si kúpiť cibuľoviny, či iné suveníry.
Prehliadku rozľahlého parku (celková dĺžka chodníkov je 15 km) možno absolvovať aj bicyklom alebo tichým člnom po kanáloch.
Približne o 15:30 hod sa uskutoční výročná atrakcia na Keukenhof Corso Boulevarad BLOEMENCORSO PARADE - sprievod 30 alegorických áut a 20 veľkých vozidiel vyzdobených kvetmi, ktoré sprevádzajú hudobné kapely.
Vo večerných hodinách odchod z Holandska, cesta cez Nemecko.
5. DEŇ: Cesta cez Čechy na Slovensko. Predpokladaný príchod v popoludňajších hodinách.